Nákup

Nákup

Řezání větví s motorovou pilouPokud si plánujte zakoupit motorovou pilu, je dobré si vědět, kolik do ní budete chtít investovat. V případě, že si budete chtít zakoupit opravdu kvalitní motorovou pilu, počítejte s tím, že si připlatíte. Ovšem rozhodně zde neplatí, že čím je motorová pila dražší, tím je také kvalitnější a výkonnější.

Motorovou pilu si můžete zakoupit po internetu. Ovšem podstupujete zde riziko, že vám nepošlou vámi požadovanou pilu, nebo se při přepravě může stát, že se něco ulomí či jinak poškodí. Proto je vhodnější zakoupit si motorovou pilu ve specializovaném obchodě. Můžete si vámi vybranou pilu pořádně prohlédnout, v případě dotazů se můžete poradit s vyškoleným prodavačem, který vám na vaše dotazy odpoví.

U renomovaných prodejců je možné zakoupit také příslušenství k těmto motorovým pilám či náhradní díly, kdyby došlo k nějaké závadě na stroji.

V současné době jsou motorové pily vybaveny spoustou funkcí, což se odrazí také na jejich ceně. Nejlevnější jsou neznačkové motorové pily s elektrickým pohonem. Takovou pilu můžete pořídit do dvou tisíc korun. Mezi nejdražší se potom řadí značkové benzínové motorové pily pro profesionální práci, jejichž cena se pohybuje kolem desetitisíc korun. Pro běžné využívání jsou vhodné motorové pily kolem osmi tisíc korun.

Řetěz motorové pilyPokud chcete opravdu ušetřit, není vhodné zrovna zakupovat tu nejlevnější pilu. Nízké ceny často znamenají, že se jejich výrobce snažil ušetřit na materiálu, a tak se vám může stát, že vám pila nevydrží ani jednu sezónu. Nejčastěji se odlamují různé plastové součástky.

Při nákupu se zaměřte také na délku záruční lhůty. Pokud vám prodejce nenabídne alespoň pětiletou záruku, běžte si pilu zakoupit raději jinam.

Na trhu si můžete zakoupit motorové pily nejrůznějších značek. Jedná se například o značky Hecht, Dolmar, Bosh, Smoby nebo Homelite. 

O webu

Naše internetová stránka je věnována motorovým pilám. Jedná se o zařízení, bez kterého si svoji práci dnes již nedovedou představit zejména dřevorubci. Pomocí motorových pil můžete řezat dříví nebo kácet strom snadno, rychle bez zbytečné námahy. Jelikož se jedná o zařízení, které je dosti nebezpečné a snadno byste mohli při jeho používání dojít k úrazu, je nutné dodržovat bezpečnostní předpisy a používat různé ochranné pomůcky. Pokud máte zájem se o motorových pilách dozvědět co nejvíce, naše stránky jsou tu právě pro vás.