Jak vybrat pilu

Jak vybrat pilu

Motorová pilaPři výběru motorové pily buďte velice pečliví. Přeci jen se jedná o nebezpečný nástroj. Předtím, než motorovou pilu zakoupíme, je nutné si uvědomit několik věcí. První otázku, kterou si musíme položit, je kde budeme pilu používat. Pokud ji budete používat doma na zahradě, nebo s ní budete chodit na dřevo do lesa. Pokud se rozhodnete pilu používat pouze na zahradě, jsou důležité také sousedské vztahy. Hluk pily totiž může vašim sousedům vadit. S tím souvisí, zda si pořídit pilu elektrickou nebo motorovou. Motorová pila je mnohem více flexibilní a zejména není závislá na elektrické energii. Má ovšem jednu nevýhodu. Motorová pila je totiž dosti hlučná.

Druhou otázkou je, co chcete s pilou řezat. Pokud velké kmeny stromů nebo jen menší kmeny a větve. Tato otázka má vliv na délku lišty pily. V případě, že si zakoupíte skutečně kvalitní motorovou pilu, můžete s ní řezat dřevo, které je až 2x tak široké, jako délka lišty. Zakoupíte-li si elektrickou pilu, měli byste být více opatrní a délku lišty považujte za maximální šíři řezaného dřeva. Při výběru pily si dejte tedy pozor na to, aby pila měla odpovídající délku lišty k výkonu stroje.

Motorová pilaPoslední otázku, kterou si musíte při výběru pily položit je, jak často ji budete používat. Tato otázka nastane v případě, kdy se budete rozhodovat mezi elektrickou a motorovou pilou. Budete-li pilu používat pouze občas, v tom případě je vhodnější elektrická pila. Oproti tomu dokáže motorová pila pořezat velkou kupu dřeva. Odpočinete si v případě, že budete muset doplnit do pily palivo. V době, kdy doplňujete palivo, rovnou pomocí pilníčku můžete přebrousit řetěz a dále pokračovat v práci. Při používání elektrické pily jste omezeni, protože pila musí být v dostatečné blízkosti elektrické zásuvky. Pokud použijete motorovou pilu, nejste na elektrické energii nijak závislí.

O webu

Naše internetová stránka je věnována motorovým pilám. Jedná se o zařízení, bez kterého si svoji práci dnes již nedovedou představit zejména dřevorubci. Pomocí motorových pil můžete řezat dříví nebo kácet strom snadno, rychle bez zbytečné námahy. Jelikož se jedná o zařízení, které je dosti nebezpečné a snadno byste mohli při jeho používání dojít k úrazu, je nutné dodržovat bezpečnostní předpisy a používat různé ochranné pomůcky. Pokud máte zájem se o motorových pilách dozvědět co nejvíce, naše stránky jsou tu právě pro vás.