Údržba

Údržba

Kácení stromu pomocí motorové pilyÚdržba tohoto stroje spočívá především v pravidelném čistění řetězu, doplňování oleje a také v přimazávání řetězu.

Při údržbě se také zaměřte na palivo. Pokud budete do pily přidávat benzín, používejte jen opravdu kvalitní. Motorové pily totiž mají velice jemné karburátory s malými kanály, a tak se velice často může stát, že se příliš zanesou nečistotami. Díky tomu snižují životnost tohoto motoru. Do benzínu je možné přidat také kvalitní olej, který je určen pro vysokootáčkové dvoutaktní motory. Olej s benzínem je nutné míchat přesně v takovém poměru, jaký je uveden v návodu k obsluze.

Další, čemu je nutné se věnovat, je řetěz. Ten musí být pořádně promazaný. K tomu je dobré používat speciální oleje. Ty mají jedinečné složení, díky kterému se velice snadno rozkládají v přírodě a nezpůsobují ekologickou zátěž. Pokud nebudete pilu delší dobu potřebovat, je dobré olej nenechávat v pile. A díky tomu, že se rychle rozkládá.

Pravidelně musíte také kontrolovat vzduchový filtr. V případě, že se tento filtr znečistí, je nutné jej okamžitě vyměnit. Čistý filtr má velký vliv na výkon a životnost stroje. Při výměně vždy zkontrolujete, zda nový filtr skutečně dobře sedí na karburaci. Pokud dobře nesedí, může dojít k poškození karburace či samotného motoru.

Pokácený strom motorovou pilouPřed použitím pily zkontrolujte, zda je řetěz dostatečně napnutý a broušený. Podle potřeby řetěz namažte.

Některé části pily, jako je lišta, řetěz nebo řetězové kolo se postupem času opotřebují. Proto je nutné je čas od času zkontrolovat a zhodnotit jejich stav. Řetěz je nutné vyměnit v okamžiku, kdy jeho zuby mají méně jak 2 mm na délku. Lištu je pak zapotřebí vyměnit v době, kdy se nějakým způsobem zdeformuje, či jí bude řetěz volný. Řetězové kolo vyměníme tehdy, bude-li opotřebované či na něm přestane sedět řetěz.

Velice důležité je také správné seřízení motoru. To je věc velice složitá, a proto rozhodně není dobré, aby otáčky seřizoval někdo nezkušený. Pokud potřebujete pilu seřídit, rozhodně navštivte servis.

Motorovou pilu je také nutné pravidelně čistit. Díky pravidelnému čištění vám motorová pila vydrží mnohem déle.

O webu

Naše internetová stránka je věnována motorovým pilám. Jedná se o zařízení, bez kterého si svoji práci dnes již nedovedou představit zejména dřevorubci. Pomocí motorových pil můžete řezat dříví nebo kácet strom snadno, rychle bez zbytečné námahy. Jelikož se jedná o zařízení, které je dosti nebezpečné a snadno byste mohli při jeho používání dojít k úrazu, je nutné dodržovat bezpečnostní předpisy a používat různé ochranné pomůcky. Pokud máte zájem se o motorových pilách dozvědět co nejvíce, naše stránky jsou tu právě pro vás.